Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2017.12.27

LVK susitikime su EK atstovybės vadovu dėmesys skirtas emigracijai ir pensijų reformai

Gruodžio mėn. pabaigoje į susitikimą su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais atvyko Europos Komisijos (EK) atstovybės Vilniuje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Susitikimo metu A. Pranckevičius pristatė pagrindinius Europos Sąjungos (ES) iššūkius bei pasiekimus 2017-aisiais, o verslininkai klausinėjo apie ateityje laukiančius pokyčius.

„Reikia padėkoti A. Pranckevičiui už atvirumą ir norą bendrauti su verslu, ką anksčiau iš EK atstovybės ne visuomet jautėme. ES ateitis šiuo metu nėra aiški – turime kelis įmanomus scenarijus ir daugybę klausimų dėl ateities. Vis dar ryški emigracijos problema ir jos sprendimo būdai. O kas nutiks su „Brexit“ iki šiol nežinome: suprantama, mes verslūs žmonės, ir jei įmanoma iš D. Britanijos išstojimo gauti naudos, būtent to ir turime siekti“, – susitikime teigė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

EK atstovybės vadovas aiškino, jog 2017-uosius reiktų ES reikėtų vertinti teigiamai: po „Brexit“ ir Donaldo Trumpo išrinkimo JAV prezidentu Europoje kilo populizmo banga, tačiau svarbiausiuose – Vokietijos, Prancūzijos ir Olandijos – rinkimuose populistai patyrė pralaimėjimus. Pačiose derybose su D. Britanija likusios 27 ES šalys kaip tik parodė aiškią vienybę – dėl išstojimo su britais derasi ne individualių šalių atstovai, bet vienas bendras delegatas.

Ekonomine prasme metai netgi pranoko EK prognozes: augo visų 28 šalių ekonomika, Graikija pirmąkart išėjo iš griežčiausios apribojimų zonos, augo Euro vertė, o nedarbas nukrito iki procento, ES nematyto nuo 2008-ųjų krizės pradžios.

Sutikime Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) prezidentas Šarūnas Ruzgys kartu su V. Sutkumi iškėlė mintį, jog Vyriausybei svarstant pensijų reformos klausimą naudinga būtų surengti susitikimą su kitų ES šalių ekspertais, galinčiais palyginti iš kurių šalių Lietuvai derėtų semtis patirties.

Kitas aptartas klausimas – iš Baltarusijos į ES patenkanti kontrabanda. Skaičiuojama, jog net 10 procentų visų nelegalių cigarečių Europoje atkeliauja iš Baltarusijos. A. Pranckevičius tikino, kad ši informacija EK puikiai žinoma, tačiau dėl pačios Baltarusijos nenoro bendradarbiauti su ES artimiausiu metu gali būti sunku kontrabandos kiekius ženkliai apriboti. 


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: