Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2017.08.07

LVK ir „Versli Lietuva“ aptarė kaip galima pagerinti šalies eksportą

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai ir „Versli Lietuva“ konsultaciniame posėdyje aptarė esmines strategijas, būtinas norint pakelti šalies eksporto skaičius, šiuo metu atsiliekančius nuo Europos sąjungos (ES) vidurkių. LVK atstovai palankiai sutiko „Versli Lietuva“ siūlymus atnaujinti eksporto gaires bei pasiūlė, kaip jas patobulinti, kad Lietuvoje būtų sukuriama dar daugiau darbo vietų, o šalis pradėtų eksportuoti ne tik daugiau, bet ir kokybiškesnių prekių.

Susitikimo metu iškelta esminė eksporto problema: nors jo skaičiai auga, sukuriamos pridėtinės vertės lygis palyginus su kitomis šalimis žemas. Tai įrodo ir statistika – daug žinių reikalaujančios (DŽR) paslaugos sudaro vidutiniškai 63 proc. ES šalių, tačiau tik 17 proc. Lietuvos eksporto.

„Versli Lietuva“ didžiausią potencialą Lietuvos įmonių eksportui turinčias šalis skaičiuoja atsižvelgdama į rinkų potencialą ir naudodama makroekonominį filtrą bei atsiklausdama verslo atstovų nuomonės. LVK nariai džiaugėsi tokiu prioritetinių šalių skaičiavimo keliu, mat ekonominiai apskaičiavimai leis įžvelgti ilgalaikes skirtingų šalių rinkų tendencijas, o verslo atstovai, geriau žinantys jų ateities planus ir pasikeitimus, kurie ne visuomet atsispindi analizuojant rinką, padės šiuos duomenis sėkmingai panaudoti.

Susitikime taip pat aptarta kaip interpretuoti vis mažėjantį eksportu užsiimančių įmonių skaičių. Sutarta, jog nors prekes eksportuojančių įmonių Lietuvoje per paskutiniuosius trejus metus sumažėjo daugiau kaip tūkstančiu, nacionaliniu mastu svarbiau leisti jau veikiančiam verslui lengviau plėstis į užsienio rinkas, o ne užtikrinti didesnį veikiančių įmonių skaičių. Būtent taip tikimasi, kad užsienyje įsitvirtins daugiau DŽR paslaugas eksportuojančių įmonių, tuo pačiu sukursiančių daugiau kvalifikuotų darbo vietų Lietuvoje.


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: